2016 Tier 1 Cluster Selection

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /homepages/7/d500699608/htdocs/suhockey/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 278

2016 Tier 1 Cluster Selection

2016 JRPC Tier 1 Cluster Players

Congratulations to the 126 players that have been selected to the Tier 1 Cluster games and also the 7 that are named as reserves

 

Good luck to you all

 

Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U15 Boys Max Christopher Cluster Competition Tonbridge Whitgift Purley Walcountians
U15 Boys Finn Cooper Cluster Competition Haslemere Cranmore Prep Surbiton
U15 Boys Josh Grigg Cluster Competition Haslemere Hoe Bridge School Surbiton
U15 Boys Nikolaus Habbel Cluster Competition Haslemere The German School Richmond Surbiton
U15 Boys Ollie Hamilton Cluster Competition Tonbridge Whitgift School Oxted
U15 Boys Alex Harmes Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U15 Boys Dylan Holland Cluster Competition Tonbridge Whitgift School East Grinstead
U15 Boys Tom Lawes Cluster Competition Haslemere Parkside School Surbiton
U15 Boys Marc Purves Cluster Competition Tonbridge Tonbridge Guildford
U15 Boys Ollie Shelton Cluster Competition Tonbridge Whitgift School Surbiton
U15 Boys Jake Sloggett Cluster Competition Haslemere Royal Grammar (Guildford) Guildford
U15 Boys Xavier Teyletche Cluster Competition Tonbridge Whitgift Surbiton
U15 Boys Ben Tinker Cluster Competition Haslemere George Abbot School Guildford
U15 Boys William Tristem Cluster Competition Haslemere Cranleigh Prep School Haslemere
U15 Boys Seb Walton Cluster Competition Tonbridge Ardingley East Grinstead
U15 Boys Lewis Wilcher Cluster Competition Tonbridge Whitgift Canterbury Men
U15 Boys William Ferguson Cluster Competition reserve  Haslemere St John's School - Leatherhead Guildford
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U15 Girls Ella Burnley Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U15 Girls Scout Butler Cluster Competition Haslemere Thomas's (Clapham) Spencer
U15 Girls Molly Fairbairn Cluster Competition Haslemere Highfield & Brookham School Haslemere
U15 Girls Sophie Foster Cluster Competition Tonbridge Danes Hill Surbiton
U15 Girls Tilly Gough Cluster Competition Haslemere Cranleigh Surbiton
U15 Girls Alice Grainger Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U15 Girls Rosie Hope Cluster Competition Haslemere Cranleigh Guildford
U15 Girls Amber Khan Cluster Competition Haslemere James Allen's Girls' Spencer
U15 Girls Alice Klugman Cluster Competition Haslemere Surbiton High Surbiton
U15 Girls Mary Klugman Cluster Competition Haslemere Surbiton High Surbiton
U15 Girls Ellie Lord Cluster Competition Tonbridge Kingston Grammar Teddington
U15 Girls Rosie Martineau Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U15 Girls Pippi Spawforth Cluster Competition Haslemere St Teresa's School - Dorking Surbiton
U15 Girls Lara Vincent Cluster Competition Haslemere Guildford High Surbiton
U15 Girls Amy Wickham Cluster Competition Tonbridge Reigate Grammar Surbiton
U15 Girls Tassy Williams Cluster Competition Tonbridge Epsom College Surbiton
U15 Girls Peggy Winterborn Cluster Competition Tonbridge Downsend School - Leatherhead Surbiton
U15 Girls Ella Woods Cluster Competition Tonbridge Reigate Grammar Reigate Priory
U15 Girls Charlotte Selby Cluster Competition reserve  Haslemere St George's College Surbiton
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U16 Boys Matthew Blood Cluster Competition Tonbridge Whitgift Oxted
U16 Boys Raphael Boulanger Cluster Competition Haslemere Charterhouse Guildford
U16 Boys Jamie Cundey Cluster Competition Tonbridge Whitgift School Spencer
U16 Boys Sam Diamond Cluster Competition Tonbridge Whitgift School Wimbledon
U16 Boys Freddy Esplen Cluster Competition Haslemere Cranleigh Guildford
U16 Boys Josh Gravestock Cluster Competition Haslemere Whitgift Wimbledon
U16 Boys Max Lowrey Cluster Competition Tonbridge Whitgift Surbiton
U16 Boys Charlie Neat Cluster Competition Tonbridge Reed's Surbiton
U16 Boys Josh Nurse Cluster Competition Tonbridge Whitgift Tulse Hill & Dulwich
U16 Boys Isaac Rodrigues-Mendes Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U16 Boys Elliot Sanderson Cluster Competition Haslemere St George's College Guildford
U16 Boys Alex Smith Cluster Competition Tonbridge St Edmund's School, Hindhead Guildford
U16 Boys James Stott Cluster Competition Haslemere Reed's Trojans
U16 Boys Harry Williams Cluster Competition Haslemere Reed's Trojans
U16 Boys Conor Williamson Cluster Competition Tonbridge Reed's Surbiton
U16 Boys Mat Cockerham Cluster Competition reserve  Haslemere Gordon's School - Woking Woking
U16 Boys Ollie Swift Cluster Competition reserve  Haslemere George Abbot School - Guildford Guildford
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U16 Girls Kitty Baccanello Cluster Competition Haslemere Wellington College - Crowthorne Surbiton
U16 Girls Steph Beaumont Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U16 Girls Lucie Bishop Cluster Competition Tonbridge St John's School - Leatherhead Guildford
U16 Girls Issy Blackburn Cluster Competition Haslemere Epsom College Surbiton
U16 Girls Darcy Bourne Cluster Competition Haslemere Wellington College - Crowthorne Surbiton
U16 Girls Issy Carey Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U16 Girls Timea Culverwell Cluster Competition Tonbridge Reigate Grammar Reigate Priory
U16 Girls Freya Gladstone Cluster Competition Tonbridge Claremont Fan Court - Esher Surbiton
U16 Girls Emily Guckian Cluster Competition Haslemere Wellington College - Crowthorne Surbiton
U16 Girls Coca Hall Cluster Competition Haslemere Cranleigh Surbiton
U16 Girls Issy James Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U16 Girls Lily Parkin-Brown Cluster Competition Haslemere Lingfield Notre Dame East Grinstead
U16 Girls Sanne Senior Cluster Competition Tonbridge St John's School - Leatherhead Surbiton
U16 Girls Sally Sime Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Barnes
U16 Girls Issie Thorneycroft Cluster Competition Haslemere Wellington College - Crowthorne Surbiton
U16 Girls Steph Weber Cluster Competition Tonbridge Reigate Grammar Surbiton
U16 Girls Taylor Weber Cluster Competition Tonbridge Reigate Grammar Surbiton
U16 Girls Olivia Wilde Cluster Competition Tonbridge St Teresa's School - Dorking Surbiton
U16 Girls Maya Yien Cluster Competition Tonbridge St John's School - Leatherhead Surbiton
U16 Girls Ella Chattock Cluster Competition reserve  Haslemere St Andrew's School - Woking Woking
U16 Girls Millie Griffiths Cluster Competition reserve  Haslemere Ibstock School - Roehampton Barnes
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U17 Boys Harry Atkins Cluster Competition Haslemere Royal Grammar (Guildford) Guildford
U17 Boys Robbie Faulkner Cluster Competition Tonbridge Woking High School - Woking Woking
U17 Boys Ross Fergusson Cluster Competition Haslemere Rodborough Guildford
U17 Boys Tom Finnegan Cluster Competition Haslemere Whitgift Oxted
U17 Boys Harry Fish Cluster Competition Tonbridge Reed's Guildford
U17 Boys Daniel Foulger Cluster Competition Haslemere Reed's Surbiton
U17 Boys Max Greenhalgh Cluster Competition Haslemere St Edmund's School, Hindhead Guildford
U17 Boys Ben Hawken Cluster Competition Haslemere Royal Grammar (Guildford) Guildford
U17 Boys Damian Meertens Cluster Competition Haslemere King's College Surbiton
U17 Boys Michael Moran Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U17 Boys Taylor Seager-Green Cluster Competition Haslemere Cranleigh Surbiton
U17 Boys George Waller Cluster Competition Tonbridge Whitgift Wimbledon
U17 Boys Hantian Wang Cluster Competition Haslemere Royal Grammar (Guildford) Surbiton
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U17 Girls Robyn Bentley Cluster Competition Tonbridge St Peters Catholic Comprehensive School - Guildford East Grinstead
U17 Girls Hannah Birchall Cluster Competition Haslemere Reed's Surbiton
U17 Girls Jodie Brine Cluster Competition Haslemere St John's School - Leatherhead Surbiton
U17 Girls Autumn Brown Cluster Competition Tonbridge Cranleigh Surbiton
U17 Girls Katherine Carr Cluster Competition Tonbridge Cranleigh East Grinstead
U17 Girls Eleanor Graves Cluster Competition Haslemere St George's College Woking
U17 Girls Alice O'Hagan Cluster Competition Haslemere Prior's Field Guildford
U17 Girls Natalie Olsen Cluster Competition Haslemere Epsom College Surbiton
U17 Girls Mollie Ring-Hrubeshova Cluster Competition Haslemere Nonsuch Girls High School - Sutton Surbiton
U17 Girls Fifi Robinson Cluster Competition Tonbridge Cranleigh Surbiton
U17 Girls Cici Sacklen Cluster Competition Haslemere Epsom College Surbiton
U17 Girls Abbie Strachan Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U17 Girls Jasmin Werner Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Surbiton
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U18 Boys Rory Calnan Cluster Competition Tonbridge Cranleigh Surbiton
U18 Boys Louis Compton Cluster Competition Haslemere Glyn Technology School - Epsom Surbiton
U18 Boys Harvey Dennis Cluster Competition Haslemere Alleyn's Wimbledon
U18 Boys Danny Eversley Cluster Competition Tonbridge Bullers Wood Oxted
U18 Boys Harry Gough Cluster Competition Haslemere Cranleigh Surbiton
U18 Boys Ronan Harvey-Kelly Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U18 Boys Morgan Males Cluster Competition Tonbridge Whitgift Surbiton
U18 Boys Sam Moldon Cluster Competition Haslemere Reed's Guildford
U18 Boys Lekan Ogunlana Cluster Competition Tonbridge Whitgift Tunbridge Wells
U18 Boys Josh Powell Cluster Competition Haslemere Royal Grammar (Guildford) Guildford
U18 Boys Tom Rhodes Cluster Competition Tonbridge Whitgift Oxted
U18 Boys Nat Sanderson Cluster Competition Tonbridge Whitgift Tunbridge Wells
U18 Boys Charlie Taylor Cluster Competition Haslemere Epsom College Guildford
U18 Boys Zach Wallace Cluster Competition Tonbridge Kingston Grammar Surbiton
U18 Boys Owen Williamson Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U18 Boys Thibault Quinn Cluster Competition reserve  Haslemere King's College Wimbledon
Squad First Name Surname Level Achieved JRPC Centre School Club
U18 Girls ZoÎ Allchurch Cluster Competition Tonbridge Cranleigh Surbiton
U18 Girls Olivia Besse Cluster Competition Haslemere Coombe Girls School - New Malden Surbiton
U18 Girls Hannah Bond Cluster Competition Tonbridge Trinity Oxted
U18 Girls Yazi Chahal Cluster Competition Tonbridge St George's College Surbiton
U18 Girls Catherine Ledesma Cluster Competition Tonbridge Oxted Oxted
U18 Girls Lauren Lever Cluster Competition Tonbridge Kingston Grammar Surbiton
U18 Girls Katie Macdonald Cluster Competition Tonbridge St George's College Woking
U18 Girls Bethan Moncur Cluster Competition Tonbridge City of London Freemen's Epsom
U18 Girls Jess O'Neill Cluster Competition Tonbridge Wellington College - Crowthorne Wimbledon
U18 Girls Izzy Petter Cluster Competition Haslemere Cranleigh Surbiton
U18 Girls Sasha Reed Cluster Competition Haslemere St George's College Surbiton
U18 Girls Lottie Ross Cluster Competition Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U18 Girls Ellie Shahbo Cluster Competition Tonbridge St George's College Surbiton
U18 Girls Sophie Tait Cluster Competition Haslemere St John's School - Leatherhead Surbiton
U18 Girls Amy Thompson Cluster Competition Tonbridge Cranleigh Surbiton
U18 Girls Lynn Vanderstichele Cluster Competition Haslemere The Lady Eleanor Holles School - Hampton Wimbledon
U18 Girls Amber Walton Cluster Competition Haslemere St John's School - Leatherhead Surbiton

Surrey Twitter

SurreyHockey Finton House School SW17 7HL are looking for a hockey coach 2 afternoons per week from January 2018 contact Bridget Norton 020 8682 0921
SurreyHockey ...And talking of squads... We are delighted to announce we will be running 2 squads at U16 for Boys and Girls this year.
SurreyHockey Well done to all who attended AC assessment sessions yesterday. All squad selections will be announced on 23rd October.
SurreyHockey Good luck to all U15's,16's &17's playing in AC Assessments today - U15's at St Georges - U16/17's at Reeds.
SurreyHockey Great day of hockey at Charterhouse School. 11 teams in the U18 girls trophy followed by the U18 London and Surrey Finals @SurreyHockey