2014 JRPC T2 Players

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /homepages/7/d500699608/htdocs/suhockey/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 278

2014 JRPC Tier 2 Players

Congratulations and good luck to the 67 players who have been selected for the Tier 2 JRPC HiPac & Futures Cup events

 

 

Squad Given name Family name Level JRPC School Club
U15 Boys Raphael Boulanger HiPac reserve  Haslemere Charterhouse Guildford
U15 Boys David Faulkner HiPac Haslemere Woking High School Woking
U15 Boys Tom Finnegan HiPac Tonbridge Whitgift  
U15 Boys Harry Gough HiPac Haslemere Cranleigh Surbiton
U15 Boys Scott Jones HiPac Haslemere Whitgift Epsom
U15 Boys Michael Moran HiPac Haslemere Kingston Grammar  
U15 Boys Reece  O'Flaherty HiPac Tonbridge Whitgift Surbiton
U15 Boys Tristan Shone HiPac Tonbridge Trinity Tulse Hill & Dulwich
             
U15 Girls Zoe Allchurch HiPac Tonbridge Danes Hill Surbiton
U15 Girls Hannah Birchall HiPac Haslemere Sir William Perkins Woking
U15 Girls Darcy Bourne HiPac Haslemere Danes Hill Surbiton
U15 Girls Autumn Brown HiPac Tonbridge Cranleigh SJB Academy
U15 Girls Katherine Carr HiPac Tonbridge City of London Freemen's Teddington
U15 Girls Clare Huttly HiPac Haslemere Tormead Guildford
U15 Girls Isabelle Petter HiPac Haslemere Cranleigh Surbiton
U15 Girls Sasha Reed HiPac Haslemere St George's College Surbiton
U15 Girls Laila Richards HiPac Tonbridge St George's College Woking
U15 Girls Fifi Robinson HiPac Tonbridge Danes Hill Surbiton
U15 Girls Lynn Vanderstichele HiPac Haslemere The Lady Eleanor Holles School Wimbledon
             
U16 Boys Joe Foggin Futures Cup reserve  Tonbridge Caterham Oxted
U16 Boys Ronan Harvey-Kelly Futures Cup Haslemere Kingston Grammar Barnes
U16 Boys Morgan Males Futures Cup Tonbridge Whitgift Surbiton
U16 Boys Tom Rhodes Futures Cup Tonbridge Whitgift Oxted
U16 Boys Zach Wallace Futures Cup Tonbridge Kingston Grammar Surbiton
U16 Boys Owen Williamson Futures Cup Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U16 Boys William Wong Futures Cup Tonbridge Whitgift Purley Walcountians
             
U16 Girls Yasi Chahal Futures Cup Tonbridge St George's College Surbiton
U16 Girls Catherine Ledesma Futures Cup Tonbridge Oxted Oxted
U16 Girls Bella Padt Futures Cup Northwood Latymer Upper Wimbledon
U16 Girls Lottie Ross Futures Cup Haslemere The Lady Eleanor Holles School Surbiton
U16 Girls Julia Schofield Futures Cup Tonbridge James Allen's Girls Wimbledon
U16 Girls Ellie Shahbo Futures Cup Tonbridge St George's College Surbiton
U16 Girls Sophie Tait Futures Cup Haslemere Tolworth Girls and Centre for Continuing Education Surbiton
             
U17 Boys Dan Boden HiPac Haslemere St George's College Surbiton
U17 Boys Joshua Coniglio HiPac Tonbridge Whitgift Wimbledon
U17 Boys Robert Durling HiPac Tonbridge Whitgift Oxted
U17 Boys Josh Hallett HiPac Tonbridge Whitgift Purley Walcountians
U17 Boys Joss Mitchison HiPac Haslemere Reed's Surbiton
U17 Boys Ben Park HiPac Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U17 Boys Mark Samuel HiPac Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U17 Girls Megan Batchelor HiPac Haslemere Cranleigh East Grinstead
U17 Girls Saffi Martineau HiPac Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U17 Girls Julz Weller HiPac Haslemere Guildford High Surbiton
             
U18 Boys Jonnie Bird Futures Cup Haslemere Kingston Grammar Surbiton
U18 Boys Seb Carpenter Futures Cup Tonbridge Whitgift Purley Walcountians
U18 Boys Matthew Cornwell Futures Cup Haslemere Royal Grammar (Guildford) Woking
U18 Boys Noah Francis Futures Cup Tonbridge Whitgift Oxted
U18 Boys Cameron Johnson Futures Cup Tonbridge Whitgift Oxted
U18 Boys Evan Kimber Futures Cup Haslemere St George's College Woking
U18 Boys Tendo Kimuli Futures Cup Tonbridge Whitgift  
U18 Boys Marcus Mahne Futures Cup Haslemere Reed's Guildford
U18 Boys Julius Manton-Jones Futures Cup Oxford Eton Reading
U18 Boys Ore Ogunlana Futures Cup Tonbridge Whitgift Surbiton
U18 Boys George Oyebode Futures Cup Tonbridge Whitgift Oxted
U18 Boys Rhys Smith Futures Cup Tonbridge Whitgift Oxted
U18 Boys Jack Waller Futures Cup Tonbridge Whitgift Wimbledon
U18 Boys Eddie Way Futures Cup Tonbridge Royal Grammar (Guildford) Woking
             
U18 Girls Charlotte Calnan Futures Cup Northwood Cranleigh Surbiton
U18 Girls Olivia Camsey Futures Cup Haslemere Cranleigh Surbiton
U18 Girls Orla  Cooke Futures Cup Haslemere St George's College Surbiton
U18 Girls Charlotte Daly Futures Cup Haslemere Farnborough Sixth Form College Reading
U18 Girls Meg Dowthwaite Futures Cup Tonbridge St George's College Wimbledon
U18 Girls Naomi Kelly Futures Cup Haslemere Reed's Surbiton
U18 Girls Harriet Mitchell Futures Cup Tonbridge Reigate Grammar East Grinstead
U18 Girls Holly Munro Futures Cup Northwood Kingston Grammar Surbiton
U18 Girls ChloƎ Nicholls Futures Cup Haslemere Cranleigh Teddington
U18 Girls Sophia Padt Futures Cup Northwood Latymer Upper Wimbledon

 

Surrey Twitter

SurreyHockey Finton House School SW17 7HL are looking for a hockey coach 2 afternoons per week from January 2018 contact Bridget Norton 020 8682 0921
SurreyHockey ...And talking of squads... We are delighted to announce we will be running 2 squads at U16 for Boys and Girls this year.
SurreyHockey Well done to all who attended AC assessment sessions yesterday. All squad selections will be announced on 23rd October.
SurreyHockey Good luck to all U15's,16's &17's playing in AC Assessments today - U15's at St Georges - U16/17's at Reeds.
SurreyHockey Great day of hockey at Charterhouse School. 11 teams in the U18 girls trophy followed by the U18 London and Surrey Finals @SurreyHockey